17-річний підліток відкрив нову екзопланету на третій день практики в NASA

Практикант Національного управління США з аеронавтики і дослідження космічного простору (NASA) відкрив нову екзопланету, повідомила «Німецька хвиля» з посиланням на газету Die Welt.

17-річний Вольф Кук’є проходив практику в NASA влітку 2019 року. Він мав вивчати зміни в яскравості зірок за допомогою космічного телескопа TESS.

На третій день практики підліток звернув увагу на незвичайний сигнал і припустив, що побачив зоряне затемнення. Пізніше фахівці дійшли висновку, що хлопець виявив нову планету, розташовану за межами Сонячної системи.

NASA підтвердило, що підліток відкрив планету. Об’єкт, що отримав назву TOI 1338 b, в 6,9 раза більший за Землю та знаходиться на відстані 1300 світлових років від неї, в сузір’ї Живописця.

Це перша планета з кратною орбітою, відкрита телескопом TESS. Вчені відносять до них екзопланети, які не обертаються навколо одиночної зірки (як Земля навколо Сонця), а навколо подвійної. Дві зірки обертаються одна навколо одної кожні 15 днів, а одна на 10% більша за Сонце.

Телескоп TESS був запущений у квітні 2018 року і призначений для пошуку і вивчення екзопланет. Він оснащений чотирма камерами, кожна з яких робить знімок ділянки неба раз на півгодини.Джерело статті: “https://zaxid.net/17_richniy_pidlitok_vidkriv_novu_ekzoplanetu_na_tretiy_den_praktiki_v_nasa_n1495850”

Похожие материалы (по тегу)

45 республиканцев в Сенате готовы отклонить обвинения демократов против Трампа – сенатор

Американец руками задушил койота и спас сына от смерти

“Какой еще Парнас?”: Трамп заявил, что такого не знает

Последнее от

Windows 10 Mobile представил новую функцию Continuum

Оглобление века

Вспышка коронавируса: в Украине создали оперативный штаб